2018 Gold Medalists

Congratulations to our 2018 Gold Medalists. These young achievers will be recognized at the 2018 Gold Medal Ceremony in Washington, D.C. in June 2018. This listing will be updated weekly as Gold Medal submissions are approved.

In order to be eligible for the 2018 Gold Medal Class, participants must submit their Record Book to the national office no later than February 1, 2018.

ALASKA
Alaska’s At-Large Congressional District
Tess Hopkin, Eagle River

ARIZONA
Arizona’s 9th Congressional District
Ibukun Oluyi, Tempe

CALIFORNIA
California’s 1st Congressional District
Thane Messer, Penn Valley

California’s 15th Congressional District
Esha Aneja, San Ramon

California’s 17th Congressional District
Amber Lee, San Jose

California’s 18th Congressional District
Ray William, Los Altos

California’s 18th Congressional District
Rose William, Los Altos

California’s 18th Congressional District
Joie Wong, Campbell

California’s 19th Congressional District
Jonathan Jackson, Gilroy

California’s 26th Congressional District
Jagannathan Rangarajan, Thousand Oaks

California’s 28th Congressional District
Ji Woo Han, La Crescenta

California’s 30th Congressional District
Robin Hu, Tarzana

California’s 30th Congressional District
Sydney Song, Granada Hills

California’s 39th Congressional District
Julianne Kim, Fullerton

California’s 39th Congressional District
Minji Kim, Fullerton

California’s 39th Congressional District
Seungmin Lee, Placentia

California’s 39th Congressional District
Matthew Liao, Yorba Linda

California’s 39th Congressional District
Derick Ma, Yorba Linda

California’s 39th Congressional District
Ze Hyun Moon, Fullerton

California’s 39th Congressional District
Landon Reekstin, Yorba Linda

California’s 39th Congressional District
Daniel Yoo, Fullerton

California’s 45th Congressional District
Brianna Oh, Irvine

California’s 49th Congressional District
Kaily Johnson, San Juan Capistrano

California’s 50th Congressional District
Dylan Esposito, Temecula

 

FLORIDA
Florida’s 9th Congressional District
Darren Soto, Orlando

Florida’s 18th Congressional District
Faiza Ahmed, Jensen Beach
Walker Atterbury, Palm City
Kara Percival, Palm City
Alexander Wood, Palm City

GEORGIA
Georgia’s 9th Congressional District
Marissa Farrell, Jasper

IDAHO
Idaho’s 1st Congressional District
Anna Rose Cuentas, Post Falls

Idaho’s 1st Congressional District
Ellie Heisey, Coeur d’Alene

Idaho’s 2nd Congressional District
Kalynn Cotten, Rupert

ILLINOIS
Illinois’ 11th Congressional District
Rohan Agrawal, Naperville

MARYLAND
New York’s 27th Congressional District
Nicole Meister, Ellicott City

MISSOURI
Missouri’s 1st Congressional District
Josie Moran, St. Louis

NEW JERSEY
New Jersey’s 7th Congressional District
Robert Greeley, Mountainside

NEW YORK

New York’s 12th Congressional District
Rebecca Reich, New York

New York’s 20th Congressional District
Emily Perkins, Ballston Spa

New York’s 27th Congressional District
Julianna Fisher, Victor

NORTH CAROLINA
North Carolina’s 3rd Congressional District
Tanner Helmick, New Bern

North Carolina’s 6th Congressional District
Paul Van Eerden, Stokesdale

James Willett, Asheboro

OKLAHOMA
Oklahoma’s 5th Congressional District
Arjun Nanda, Oklahoma City

OREGON
Oregon’s 1st Congressional District
Alexiya Lee, Astoria

PENNSYLVANIA
Pennsylvania’s 12th Congressional District
Christopher Lee, Wexford

TEXAS
Texas’ 1st Congressional District
Andrew Seto, Tyler

Texas’ 2nd Congressional District
Theodore Lewis, Spring

Texas’s 7th Congressional District
Martin Montalvo, Bellaire

VIRGINIA
Virginia’s 8th Congressional District
Helen Ganley, Falls Church

Virginia’s 10th Congressional District
Margaret Thompson, Fairfax Station

Virginia’s 10th Congressional District
Neil Kothari, Herndon

WASHINGTON
Washington’s 9th Congressional District
Jiayi Wang, Mercer Island